telenovele in rebelde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


o rebelde in telenovelah bo forum govoril
 
KazaloKazalo  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 gremo mi po svoje

Go down 
AvtorSporočilo
isa<3

isa<3


Število prispevkov : 14
Join date : 15/11/2010

gremo mi po svoje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: gremo mi po svoje   gremo mi po svoje I_icon_minitime15/11/2010, 12:03



Izjava režiserja

Naša ideja ni bila narediti samo še en mladinski film, ampak ustvariti huronsko in napeto komedijo na privlačnih lokacijah z odlično produkcijsko kondicijo, ki bo lahko kar se le da dolgo kljubovala času in združevala otroke in starejše več generacij. Vsem razumljiva tekoča zgodba z mnogimi zanimivimi in novimi obrazi, ki nevsiljivo, med avanturo in humorjem pove še kaj več o življenju, tekmovanju, ljubezni in naravi bo pritegnila ne samo mladine ampak tudi malo starejše.

Miha Hočevar

Miha Hočevar
Režiser in scenarist
Rojen 1963 v Ljubljani, kjer konča osnovno šolanje in 1983 maturira na takratni gimnaziji Poljane. V naslednjem letu opravi vojaško obveznost in vpiše študij filmske in televizijske režije na AGRFT v Ljubljani. Absolvira, vendar ne diplomira. Že na začetku študija se aktivno vključi v filmsko in televizijsko prakso kot asistent in režiser.

Preživlja se večinoma s komercialnimi projekti, posname nekaj sto reklam, med njimi izjemne hite, piše scenarije, danes pa so za njim tudi trije celovečerni igrani filmi: Jebiga (2000), Na planincah (2003) in Distorzija (2009). Se nadaljuje.

Filmografija
Kratki igrani filmi:
Nerazumljivosti, 1988
Trinajstminutni film o mladem glasbeniku, ki se upira odhodu na služenje vojaškega roka, a vendar pristane v vojašnici JLA.

Zakaj jih nisem vseh postrelil?, 1990
Enajstminutni film brez besed o fantu in punci, ki se upreta osnovnošolski represiji.

Dolgometražni igrani filmi:
Jebiga, 2000
Komedija
Mikroproračunski film v lastni produkciji, 16 mm blow-up, komedija o novodobnem dolgčasu, slovenski hit.

Na planincah, 2003
Grenka komedija
Zgodba o bosanskem pubertetniku, ki pride v Slovenijo na počitnice k sorodnikom, ne vedoč, da je tokrat prišel za stalno.
Nizkoproračunski, 35 mm.

Distorzija, 2009
TV celovečerni film, TV Slovenija, S16 mm
Mladinski film po istoimenskem romanu Dušana Dima
Nazaj na vrh Go down
 
gremo mi po svoje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
telenovele in rebelde :: svet filmov :: filmoteka-
Pojdi na: